Naprawa agregatu wody lodowej

Z czym to się wiąże?

Naprawa agregatu wody lodowej klimatyzacji w piękne, gorące lato? Czemu nie! Termometry biją swoje rekordowe wskazania praktycznie codziennie, żar leje się z nieba. Jak zwykle, w takim okresie zleceń jest więcej niż jesteśmy w stanie przerobić i nagle telefon od kierownika biurowca w Krakowie, który informuje Nas, że klimatyzacja na biurowcu ma awarię i nie działa, wentylacja nie działa, ogólnie nic nie działa! Podejmujemy decyzję, że pomożemy!

Ekipa dojeżdża na miejsce, szybkie rozeznanie w temacie i schodzimy na dół do agregatu, zaczynamy szukać, po kolei. W międzyczasie, obok Nas stoi kierownik całego biurowca i dobiera telefony od zdenerwowanych właścicieli firm, którzy wynajmują u nich powierzchnie biurowe, że ich ludzie wychodzą z budynku, bo nie mogą wytrzymać przy tych temperaturach, nie ma się co dziwić, piękny szklany biurowiec, a za oknem piękna słoneczna pogoda i środek lipca.

Naprawa agregatu wody lodowej klimatyzacji biurowca, na którym pracuje ponad 100 osób, nie jest łatwa. Agregat stoi, klimatyzacja nie działa, wszyscy mają poddenerwowane nastroje. Przy każdej próbie uruchomienia wybija główne zabezpieczenia, że całym budynkiem trzęsie, no to zwara, ale gdzie? Sprawdzamy wentylatory, czy któryś się nie zaciął, grzałka karteru, może robi zwarcie, nie to też nie to. Dalej podejrzewamy układ przełączania trójkąt/gwiazda, jednak to nie to. Hmm, gdzie by tu jeszcze, może sprawdźmy uzwojenia silnika? Bingo! Mamy to, są przepalone i robią zwarcie.

Agregat wody lodowej

Let’s Compare the Different Types of Chillers

silnik agregatu wody lodowej
zwoje silnika agregatu wody lodowej

Wiedza, wiedza i jeszcze raz – wiedza

Wyjmujemy zwoje silnika, zawozimy do regeneracji i wsadzamy z powrotem do obudowy. Nie było łatwo, z racji tego, że zwoje silnika w obudowie mieszczą się na styk, jednak używamy starego sprawdzonego sposobu (który zachowamy dla siebie i naszych klientów) i zwoje lądują w obudowie. Skręcamy wszystko, zalewamy nowym olejem, jednak nie odpalimy tego ot tak, tu jest potrzebna koordynacja z elektrykami, którzy ustalają kolejność faz i kierunek obrotów, aby silnik nie wystartował w drugą stronę, bo wtedy cała Nasza praca pójdzie na marne. Wielka chwila, wszystko gotowe, załączamy i …

Wystartowało!

Klimatyzacja na budynku odpaliła, skończyły sie telefony, pracownicy wrócili do pracy w klimatyzowanych pomieszczeniach biurowych, w warunkach komfortu i działa po dziś dzień, a my wpadamy co jakiś czas na niezbędne serwisy, kolejny sukces.

Realizacje

Back to top of page