Montaż klimatyzacji

Z odpowiednimi ludźmi – zawsze płynnie

Montaż klimatyzacji u Pana Jarka, będziemy bardzo dobrze wspominać. Na budowie, współpracowaliśmy z młodą, zgraną i prężnie działającą ekipą budowlaną o chwytliwej nazwie firmy STANLEY, którzy przeprowadzali remont i aranżację poddasza. Podczas uzgodnień budowlanych z inwestorem, zaproponowali, aby zastanowił się nad klimatyzacją poddasza. Pomysł ten spotkał się z akceptacją i pojawiliśmy się my 🙂

bruzdowanie instalacji klimatyzacji

W jaki sposób, możemy pomóc?

Przyjeżdżając na budowę, przywitaliśmy się z inwestorem, a następnie dowiedzieliśmy się jakie są jego potrzeby i czego oczekuje od naszej instalacji klimatyzacji. Kolejnym krokiem było, przedstawienie Nam kierownika ekipy budowlanej, z którym razem, poszukiwaliśmy odpowiedniego miejsca, dla naszej jednostki zewnętrznej klimatyzacji.

Kierownik miał wiedzę na temat planowanych etapów prac budowlanych, a my wiedzę techniczną, w jaki sposób rozprowadzić instalację, aby była wykonana zgodnie ze sztuką. Po dłuższych naradach i sprawdzeniu kilku opcji tj. montaż klimatyzacji na kominie, skośnym dachu lub elewacji pod oknem, zdecydowaliśmy, że montaż jednostki klimatyzacji, wykonamy na elewacji pod oknem.

Aby móc wykonać montaż klimatyzacji u Pana Jarka, potrzebowaliśmy zrobić miejsce w ścianach na instalację. Przystąpiliśmy do wykonywania bruzd pod instalację. Najpierw nacinaliśmy tynk i wykonywaliśmy bruzdę, poprzez wykucie, za pomocą młota z udarem.

Kujemy, kujemy i …

Bruzdy zostały wykute, a instalacje pod klimatyzację – przygotowane. Na zdjęciu mamy rurę miedzianą 1/4 i 3/8 wraz z okablowaniem, które standardowo, pozwalają zastosować Nam urządzenie, o maksymalnej mocy chłodniczej 3,5 kW.

W tym miejscu warto wspomnieć, że producent klimatyzatorów Mitsubishi, który należy do pionierów w dziedzinie klimatyzacji, ma w swojej ofercie klimatyzator, który pozwala na zainstalowanie urządzenia o maksymalnej mocy chłodniczej, aż 5 kW!

przygotowanie instalacji klimatyzacja
klimatyzacja na ścianie

Po zakończeniu prac budowlanych – wkraczamy my

Dwa tygodnie po przygotowaniu instalacji, dostaliśmy telefon od inwestora z informacją, że pomieszczenia zostały wykończone, są po 1-szym malowaniu i możemy przyjeżdżać montować urządzenia.

Na zdjęciu widzimy efekt końcowy naszych prac. Urządzenie zostało wyśrodkowane względem belki i zamontowane od niej w odległości, umożliwiającej jego późniejszy serwis.

Zastosowane urządzenie to urządzenie marki GREE, z 5 letnią gwarancją producenta.

klimatyzacja na elewacji

A co w przypadku, grzania w zimie?

Skropliny z jednostki zewnętrznej, wytwarzające się w przypadku używania klimatyzatora do ogrzewania pomieszczeń, zostały odprowadzone do rynny, za pomocą systemu rur PCV NIBCO, gwarantujących trwałość połączeń przez wiele lat.

Więcej zdjęć z naszych realizacji, znajdą Państwo poniżej.

Realizacje

Back to top of page