Klimatyzacja w starej kamienicy

Z czym się wiąże, klimatyzacja w starej kamienicy?

Klimatyzacja w starej kamienicy, w Krakowie, niejednokrotnie jest wyzwaniem. Kamienice w Krakowie, szczególnie te przedwojenne, są zabytkowe, wpisane do rejestru zabytków i każda praca remontowo-budowlana musi zostać uzgodniona z konserwatorem zabytków.

Remont mieszkania, który odbywa się wewnątrz, a więc wymiana instalacji, meble, malowanie ścian itd. nie są problematyczne, pod względem prawnym. Schody zaczynają się, gdy chcemy ingerować w zewnętrzną, zabytkową elewację budynku. Istnieją różne sposoby, na montaż klimatyzacji w kamienicy, można zastąpić okno, zabudować i w nim umieścić klimatyzator, przeciągnąć instalacje szachtem, jeżeli jest wymuszony ciąg lub zastosować klimatyzator mobilny, z rurą wylotową wystawioną przez uchylone okno. Wcześniejsza firma, zdecydowała się na instalację w szachcie.

Tanio i dobrze?

Zostaliśmy wezwani do naprawy montażu klimatyzacji w krakowskiej kamienicy, po firmie, która zamontowała urządzenia kilka lat wcześniej. Wszystko było dobrze, było tanio i do czterech liter…

Wezwanie dostaliśmy od zarządcy kamienicy, ponieważ jedna z lokatorek narzekała na przeciekający dach. Panowie od dachu stwierdzili, że jest to wina klimatyzacji i zadzwoniono po nas.

Klimatyzacja w starej kamienicy, została wykonana w mieszkaniach na poddaszu, a instalacje wychodziły szachtem kominowym. Nasi poprzednicy, stwierdzili, że taniej i prościej będzie postawić urządzenia na betonowych bloczkach, zamiast je powiesić. Efektem tego, po kilku latach było powstanie dziur w papie, którymi woda przeciekała do mieszkania poniżej.

klimatyzacja w kamienicy
klimatyzacja kamienica

Co zrobiliśmy?

Oglądnęliśmy zlecenie i pojechaliśmy do hurtowni, gdzie zakupiliśmy niezbędne materiały.

Odczepiliśmy klimatyzatory od starych płyt betonowych. Stare i zardzewiałe śruby, poddały się w trakcie odkręcania i się zerwały. Szlifierka akumulatorowa, szybko  poradziła sobie z zardzewiałymi śrubami i mogliśmy działać dalej.

Następnie, przymocowaliśmy urządzenia do komina na konsolach, założyliśmy nową izolację na rury miedziane i owinęliśmy srebrną taśmą, aby nowa izolacja nie została zjedzona przez ptaki. Często stosujemy taki zabieg, zabezpiecza naszą instalację przed ptakami, dodatkowo przed promieniami UV.

Pani z mieszkania poniżej, w którym ciekła woda, nie ukrywała swojego zadowolenia, że sprawa została rozwiązana, a my zyskaliśmy kolejnego zadowolonego klienta.

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z naszych innych realizacji.

Realizacje

Back to top of page