Klimatyzacja w biurze

Czy to już standard?

Klimatyzacja w biurze, w dzisiejszych czasach, zaczyna się robić standardem. Chłodzimy już nie tylko sale konferencyjną, czy gabinet prezesa, lecz również pomieszczenia pracowników biurowych. Czynnikiem, który ma na to istotny wpływ jest na pewno spadająca cena urządzeń chłodniczych, które są coraz tańsze. Ponadto, wzrasta coraz bardziej świadomość klientów, dotycząca wydajności pracownika, w zależności od warunków mikroklimatu, jaki panuje w pomieszczeniu.

Co na to prawo?

Prawo, również nie pozostaje obojętne w tej kwestii. Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy nie było czegoś takiego jak BHP, pracownik nie miał żadnych praw. W tym momencie, mamy normy polskie, zagraniczne, prawo pracy, kodeks pracy i wiele, wiele innych dokumentów. Wyznacza się, różne normy co do ilości powietrza, jak i maksymalnej i minimalnej temperatury w miejscu pracy, w zależności, czy jest to biuro, hala, czy praca na zewnątrz. Pracownik ma prawo do odmowy podjęcia pracy, jeżeli temperatura w pomieszczeniu lub na zewnątrz, nie spełnia wymaganych wartości.

A może dla wizerunku mojej firmy?

Nie bez znaczenia, pozostaje również wizerunek przedsiębiorcy. Klimatyzacja w biurze, może pozytywnie wpłynąć na wizerunek danej firmy. Zarówno w oczach jakiegoś klienta, jak i pracownika aplikującego na dane stanowisko. W przyszłości, taka decyzja, może się przełożyć na owocną współpracę, zarówno z nowo pozyskanym klientem, jak i pracownikiem.

klimatyzacja w biurze

Dla naszego klienta, klimatyzacja w biurze, również stała się ważnym aspektem, jego nowo powstającego biura. Zadzwonił do Nas z prośbą, o przeniesienie jednostek, które wcześniej posiadał w innym budynku, do aktualnie remontowanego.

Co dokładnie zrobiliśmy?

Pracę rozpoczęliśmy od ściągnięcia freonu ze starej instalacji. Ściągnęliśmy go z powrotem  do urządzenia, a urządzenia zdemontowaliśmy. Przewieźliśmy je, do nowej lokalizacji, położyliśmy nową instalację, wykonaliśmy próżnie i zamontowaliśmy urządzenie na zewnętrznej elewacji budynku. Skropliny, zostały odprowadzone grawitacyjnie, za pomocą rurek nibco , do systemu rynnowego, odprowadzającego deszczówkę z dachu. Następnie, uruchomiliśmy urządzenia, przeszkoliliśmy pracowników naszego klienta z ich używania i zyskaliśmy kolejną, dobrze wykonaną robotę, do naszych realizacji.

Zachęcamy do oglądnięcia zdjęć z naszych innych realizacji.

Realizacje

Back to top of page